טיולים בים המלח

Share on Facebook

שלושה מסלולי טיול בים המלח שיבטיחו לכם חופשה פעילה ומרתקת. טלפון להזמנות: 03-7777873

הזמן חופשה במלון

חופשה בים המלח היא הזדמנות נהדרת ליהנות מנופים חד פעמיים, ממלונות מפנקים, מטיפולי גוף ובריאות ומארוחות מעולות. ים המלח ממוקם בחבל ארץ בעל נוף ייחודי והיותו המקום הנמוך ביותר בעולם הפך אותו לאטרקציה בינלאומית. לכן במהלך חופשה בים המלח לא כדאי לוותר על טיולים בים המלח ובסביבתו. באוזר ניתן למצוא מגוון רחב של מסלולי טיולים בים המלח באורכים ובאזורים שונים, ברכב או ברגל. טיולים בים המלח מציעים ביקור בסביבה הררית או ירוקה, לצד סיורים בשמורות טבע מקסימות ובאתרים ארכיאולוגיים עתיקים. בחרנו עבורכם שלושה מסלולים מומלצים בחום:מצדה – האתר הארכיאולוגי

במסגרת טיולים בים המלח מומלץ לבקר במצדה, השוכנת בצוק מרשים במיוחד באזור הרי יהודה, בגובה כ-450 מטרים מעל לפני ים המלח. טיולים בים המלח מציעים כמה מסלולים שוונים בתוך האתר, המשלב נוף טבעי של צוקים ומתלולים שהפכו את מצדה למבצר טבעי. בטיולים בים המלח ניתן להכיר את סיפורה הייחודי של מצדה, שהיתה מצודה מלכותית ובה ארמונות גדולים ובתי מרחץ, ונבנתה על יד הורדוס כמקום מפלט למקרה שהיהודים ימרדו בו. שבילי מצדה מתאימים במיוחד לטיולים בים המלח ובסביבתו.

ניתן לבחור במסלול שביל הסוללה – שביל תלול אך קצר ונעים להליכה שקיים מתקופה קדומה ונפרש על פני כמאה מטרים. משך ההליכה בשביל הסוללה הוא עשרים דקות והוא מתאים למשפחות עם ילדים המחפשות מסלולי טיולים בים המלח. שביל מאתגר יותר הוא שביל הנחש, שנפתח כל בוקר כשעה לפני זריחת החמה, ומתפרש על גובה של כ-350 מטרים, ומשך העלייה בו כארבעים וחמש דקות. בכל אופן ניתן לטפס אל ההר גם באמצעות רכבל.

טיולים בים המלח יכולים לשלב בתוכם ביקור מרתק ופעיל במצדה, הכולל ביקור בגן הלאומי וצפייה במופע אורקולי מקורי, המתאר את ההיסטוריה של האתר העתיק ואת הקרב מול הרומאים בימי המרד הגדול.

שמורת עין גדי: נחל דוד, נחל ערוגות והמפל הנסתר

טיולים בים המלח ובסביבתו יכולים לכלול, בכל ימות השנה, מסלולים ירוקים של נופי טבע ומים. שמורת עין גדי היא אחת מהשמורות היפות והמטופחות ביותר בישראל, ועוברים בה שני נחלי איתן: נחל דוד מצפון ונחל ערוגות מדרום. טיולים בים המלח כוללים ביקור בשמורה ובה ארבעה מעיינות מתוקים, לצד מסלולים מרתקים בין ובתוך הנחלים הזורמים.

ניתן לבחור במסלול נחל דוד התחתון, שמתאים לכל המשפחה ועובר בתוך צמחייה פסטורלית. אפשרות נוספת לטיולים בים המלח היא הליכה במסלול נחל דוד העליון, שמיועד למיטיב לכת ומשלב בתוכו ביקור באתרים ארכיאולוגיים שמורים.

טיולים בים המלח מציעים גם ביקור בשביל צפית בשמורת עין גדי, שמהווה מסלול מאתגר הכולל תצפית יפה וביקור במעיינות. סיבה טובה במיוחד לצאת לטיולים בים המלח היא ביקור במפל הנסתר, שמופיע בסוף מסלול נחל ערוגות שבשמורה, השופע מים במשך כל עונות השנה.

שמורת הטבע עין בוקק

מסלול נוסף שאסור לפספס במסגרת טיולים בים המלח הוא בשמורת הטבע עין בוקק. ייחודו של המסלול הוא בשילובו עם מגוון אטרקציות המתאימות לכל המשפחה, כולל נקודות תצפית קסומות ומרגשות. כבר בתחילת המסלול עין בוקק אפשר להתרשם מצוק מרשים, שהופך לשביל צר ומוצל. ליד אפיק הנחל ניתן להתרשם מצמחייה פסטורלית ומזרם מים ששוכן בנחל כל השנה. בתום המסלול המומלץ מתוך טיולים בים המלח, מחכה למטיילים מעיין עין בוקק, ומעליו נקודות תצפית אל נופים ירוקים וקדומים.