שבועות במוזיאון מגדל דוד

Share on Facebook
הזמן חופשה במלון

מגדל דוד ירושליםאורחי מלונות בירושלים מוזמנים לאירועים ברוח חג השבועות במוזיאון מגדל דוד. מחלקת החינוך וההדרכה של המוזיאון הכינה תכנית מרתקת עבור החג אשר כוללת הרצאה בתחום המיסטיקה היהודית, הרצאה על מושג התיקון על פי הקבלה וסיור לילי במצודה וברובע היהודי ברוח חג שבועות. ליל חג שבועות מוקדש ללימודי תורה הנמשכים כל הלילה בהתאם למנהג ספר הזוהר. מנהג זה נפוץ בארץ ובקרב רוב הקהילות היהודיות ברחבי העולם.

תיקון ליל שבועות

מוזיאון מגדל דוד מציע פעילות מרתקת בליל חג שבועות. אורחי מלונות בירושלים ותושבי העיר יכולים להשתתף בחינם בפעילות הנמשכת עד לשעות הלילה המאוחרות. במהלך הפעילות ניתן להשתתף בהרצאות מרתקות אשר ייערכו תחת כיפת השמים בחצר המצודה. הרצאת המבוא עוסקת בקשר בין קבלה ותיקון והמרצה הוא ד"ר צחי וייס- מרצה מוכר בחוג למחשבת ישראל באוניברסיטה העברית ובמכון שלם. הרצאת ההמשך בתיקון רוח- נפש- נשמה על פי הקבלה ועל פי משנתו של האר"י תועבר על ידי דניאל שגב- מטפל בפסיכולוגיה רוחנית ואיש קבלה החוקר ומלמד את חכמת הקבלה. עם סיום ההרצאות ניתן להשתתף בסיור מרתק- "ירושלים של מעלה" אשר יתחיל במצודה ויימשך ברובע היהודי. אווירת חג השבועות מורגשת היטב בעיר העתיקה וניתן לחזות בישיבות הפתוחות כל הלילה וליהנות מאווירת חג ייחודית ומקדושה בסמטאות הרובע היהודי.

חיזיון לילי

אורחי מלונות בירושלים מוזמנים לרכוש כרטיס משולב המאפשר ביקור במוזיאון וביקור לילי בחיזיון הלילי המרהיב אשר נמשך 45 דקות בחצר המצודה. החיזיון מוקרן על חומות המצודה ומשלב את אבני החומות והמבנים באופן עוצר נשימה.